8

Allegro i aukcje facebook lubie to oraz posty promocyjne

Czyli dlaczego unikać kupna like jak ognia.
Niespełna kilka tygodni temu zdecydowałem się przetestować usługi oferowane często na aukcjach allegro w kategorii Internet, które widzę zyskały ostatnio na popularności. Mowa tutaj o usłudze zdobywania like na facebookowe profile, komentarze, ale także o promocji za pomocą publikacji wpisu na tablicy.
W celu sprawdzenia tych usług zdecydowałem się zakupić 3 opcje zdobywania like na stronę oraz 2 wpisy promocyjne na profilach > 60 k fanów.

Efekt ?
Lubie to:
1.  – Mimo zapewnienia na jednej z aukcji, że polubienia nie są zdobywane z automatu, dostałem 200 like-ów osób o raczej nie polskich nazwiskach. Efekt tego zresztą można zauważyć na fanpage tego bloga, ponieważ to tu kazałem przekierować usługę.
– Po około 2 tygodniach z 200 polubień zostało już tylko 30. Profile z których „lajkuje” użytkownik Like_Bartka bardzo, bardzo szybko zostają wyłapywane i banowane.
2,3. – Jeżeli chodzi o 2gą i 3cią realizację usługi to było tylko gorzej. Użytkownicy ecommercefun oraz najmro-84- okazali się maksymalnie nie odpowiedzialni, zawinęli kasę i nie pozostawili po sobie śladu.
Można tutaj powiedzieć, że to moja wina bo nie sprawdziłem allegrowiczów, ale mam złudne nadzieje, że użytkownicy allegro są odpowiedzialni i poważni …

Promocja na tablicy:
Niestety i tutaj allegrowicze nie popisali się zbytnią jakością oferowanych przedmiotów. Posty co prawda zostały opublikowane w określonych przez mnie godzinach, ale zostały usunięte po niespełna dobie a skuteczność tych profili pozostawia wiele do życzenia – 30 wejść przy promocji na profilach o łącznej liczbie like > 130 k.

Ten wpis powstał by ostrzec kogo można by nie wyrzucać pieniążków w błoto a tym samym nie dać się zrobić w konia.

8 thoughts on “Allegro i aukcje facebook lubie to oraz posty promocyjne

 1. Sądziłem, że kupowanie like wychodzi już z użycia. Polubienia z fakowych kont nie stanowią wartości dodanej i mogą obniżyć ocenę profilu przez rzeczywistych użytkowników Facebooka.
  Ja jestem w fazie testowania linków z profili, ale to już całkiem inna forma promocji.
  Dominik ostatnio opublikował… 201 blogów z wtyczką Comment LuvMy Profile

  • Tutaj chodzi o efekt psychologiczny.
   Fanpage z większą ilością like są częściej lajkowane.
   W dodatku te z większą ilością zebranych polubień są wyżej klasyfikowane przy wyszukiwaniu.

 2. Zgadzam się z przesłaniem autora. Myślę, że kupowanie sobie lików na allegro to raz strata czasu, a dwa strata pieniędzy. Tak naprawdę mamy więcej strat niż zysku. Lepiej samemu posiedzieć na profilu i zadbać o polubienia niż pakować się w usługi fakowych kont, które tak jak autor wspomniał są bardzo szybko wyłapywane przez Facebooka. Pozdrawiam i dzięki za artykuł.
  Direct ostatnio opublikował… Poznajemy usługę direct mailingMy Profile

 3. Odważne i szlachetne posunięcie. Niestety w dzisiejszych czasach nikomu nie można ufać. Myślę, że ten wpis uświadomi wszystkim, że nie warto iść „na skróty” i kupować polubień bo to tylko strata pieniędzy, których nikt nam nie odda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge