0

Czym jest Page Rank i jak go zdobyć ?

Page Rank czyli metoda służąca do przyznawania określonej wartości liczbowej zaindexowanym stronom, mająca na celu wskazanie jakości danego portalu, wprowadzona przez założycieli firmy Google: Larry’ego Page’a i Sergeya Brina już w 1998 r. Przez długi czas wyznacznik ten był uważany za kluczowy przy procesie pozycjonowania .

Dzisiaj jest on punktem spornym na wielu forach i blogach dotyczących SEO. Mówi się bowiem, że era Page Rank przeminęła razem z ostatnimi zmianami w algorytmie wyszukiwarki. Z moich doświadczeń wynika, że na chwilę obecną nie ma on absolutnie żadnego wpływu na proces pozycjonowania i stał się wyznacznikiem niczego.

Mimo wszystko wciąż jest on używany do przydzielania wartości punktowych w wielu Systemach Wymiany Linków (SWL) i programach sprzedaży linków ( np. w prolink-u ), warto więc zadbać o jego wysoki poziom.


Zaobserwowałem, że PR jest przydzielany naszej stronie podobnie jak siła linkowania. Im więcej linków ze stron z mocnym PR tym zostanie nam przyznany wyższy wskaźnik ( chodź zapewne nie jest to jedyny czynnik składający się na siłę PR ).

Dobra , dobra …. Ale skąd brać takie linki ?

1. Na allegro ostatnio można było znaleźć sporo ofert sprzedaży linka na toplistach z wysokim PR. W większości przypadków był to link dożywotni a cena nie przekraczała 2 zł. Bez problemu też można takie toplisty kupić na własność poprzez system przejmowania toplist ( toplista.pl , toplista.eu ).

2. Wysoki wskaźnik Page Rank posiadają też niektóre zapomniane księgi gości , które bez problemu można wyszukać przy pomocy wielkiego G ;-).

3. W zdobywaniu linków pomocny też jest ScrapeBox . Przy pomocy tego narzędzia bez większego trudu możemy automatycznie wyszukać niemoderowane blogi z wysokim PR.

4. Katalogi stron to opcja, która przyniesie nam wzrost także w pozycjach w wyszukiwarce. Warto więc natrudzić się tutaj więcej i wyszukać ręcznie bardziej wartościowe katalogi, w których następnie umieścimy nasz wpis.

Fajnie jest gdy linki do naszej strony nie pochodzą z jednego źródła ( czyli np. tylko z katalogów stron ) a są bardziej zróżnicowane. Całość linkowania wygląda wtedy bardziej naturalnie ;).
A wy co myślicie o PR ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge