2

# Jak promować programy partnerskie #2

Jest to drugi wpis z rozpoczętej serii w dziale Marketing i promocja. Dzisiaj podobnie jak i ostatnio chciałbym się skupić na promowaniu swoich produktów za pomocą serwisów social media i tym razem padnie na fejsbunia. To co napiszę  nie będzie zbyt odkrywcze, jednak chciałbym, żebyś nie patrzył/a na kwestie reklamy w tym portalu tylko przez pryzmat fanpage. Rzecz jasna posługując się i tym narzędziem można zarobić nie małe pieniążki, przykładem może być Pan Michał Szafrański, który wykorzystał promocję na fanpage w rozreklamowaniu lokaty bezkarnej banku BGŻ Optima i zarobił kilkanaście tysięcy złotych w kilka dni, ale ja dzisiaj chcę przedstawić inną drogę. Zaczynajmy :).

Artykuł jak zwykle w formie najbardziej czytelnej dla informatyka, czyli liście kroków:
1. Zakładamy nowy adres e-mail ( możemy wykorzystać ten założony w poprzednim wpisie na o2 ).
2. Rejestrujemy konto na facebook-u
3. Uzupełniamy profil w jak najliczniejsze dane, ale powiązane tematycznie z naszym promowanym produktem.
Istotne jest to, żeby w przypadku promocji książki w „lubianych” przez nas stronach nie znajdowały się serwisy piłkarskie, tylko bardziej tacy autorzy jak Dan Brown, Paulo Coelho czyli osoby generalnie znane.
4. Dodajemy kilka ciekawych zdjęć ( wciąż można wstawić ładną panią, bądź przystojnego mężczyznę np. czytającego książkę )
5. Gdy już uzupełnimy nasz profil, przechodzimy do zapisania się do szkoły. Proponuje wybrać szkoły jak największe, gdzie środowisko studenckie jest ogromne i gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że nie znamy wszystkich z imienia i nazwiska, bądź nie zapamiętaliśmy twarzy. Przykładem może być Uniwersytet Warszawski, Politechnika Krakowska czy Akademia Górniczo Hutnicza .
6. Zapraszmy do znajomych ludzi z otoczenia naszej szkoły bądź zainteresowań.
7. Gdy liczba znajomych przekroczy 500, proces zapraszania wstrzymujemy. Ważne jest, żeby nie przesadzać gdyż momentalnie zostaniemy zablokowani przez administrację.
8. Zaczynamy zgłaszać się do for zamkniętych, o tematyce literackiej.
9. CZAS NA REKLAMĘ !
Swój produkt reklamujemy poprzez posty na tablicy, jak i wpisy w zamkniętych, tematycznych forach.
Proces powtarzamy kilka razy, ale  z wyczuciem.

Jak ze skutecznością ?
Pochwalcie się jak najszybciej :).

2 thoughts on “# Jak promować programy partnerskie #2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge