0

Jak znaleźć domenę z PR #1

W poprzednim wpisie napisałem iż w procesie pozycjonowania i monetyzacji stron bardzo przydają się domeny może nie do końca z wysokim wskaźnikiem Page Rank, bo jest to wskaźnik niczego, ale napewno z historią i linkami pozostałymi po wygasłych serwisach. Nie ma co mówić, każdy serwis posiada jakieś śmieciowe linki, których nikt nie dogląda a dodają siły naszej witrynie. Nie widzę więc powodu dla których mielibyście kupować domeny nowe, unikalne. Jak wszędzie także i tutaj przyda się troszkę nosa. Tekst zaczerpnięty z jednego bloga znalezionego w sieci.

„Okazuje się, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę polecenie:

„Auction date” MM-DD-YYYY intitle:NAZWA site:whois.domaintools.com

gdzie:

MM-DD-YYYY to data miesiąc-dzień-rok

NAZWA to fraza występująca w domenie

… i naszym oczom powinna ukazać się lista linków do stron nadomaintools.com z archiwalnymi aukcjami z danego dnia z wybraną frazą (jeśli takie aukcje się wówczas odbyły). Klikamy na „cache” w Google, kopiujemy domeny wylistowane na aukcji, przenosimy do DNCleaner.com, który to skrypt oczyści nam wklejony tekst z wszystkiego poza nazwami domen, które utworzą listę. Następnie listę taką wklejamy u któregoś z rejestratorów, np.Moniker.com, czy GoDaddy.com i za jednym razem sprawdzamy dostępność dziesiątek lub setek domen w wybranej końcówce. Et voilà!

Do całego procesu znajdowania wolnych domen potrzebne są więc otwarte w tabach następujące strony/narzędzia domainera:

– Google

– DNCleaner.com

– Moniker.com lub GoDaddy bulk register/multiple register”

 Co trzeba tu zaznaczyć to to że sposób nie jest jakiś wyrafinowany, ale zawsze można trafić na coś ciekawego. Dobrą domenę znajdziesz w większości przypadków tam gdzie się tego nie spodziewasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge