0

Jak znaleźć domenę z PR #2

Wpis ten jest kontynuacją krótkiej serii zaczętej wczoraj. Przedstawiony dzisiaj sposób mi osobiście pasuje najbardziej i z doświadczenia wiem, że właśnie tak można wytrzasnąć dobrą wygasłą za bezcen.
Jakiś czas temu pewien użytkownik serwisu allegro sprzedawał perfidnie ten stary patent na allegro za kilka złotych. Rozumiem, że wiedza jest droga ale nie popadajmy w skrajności. U mnie jak zwykle za free :).

1. Wyszukiwanie domeny


Przechodzimy do stronę www.expireddomains.net – jest to lista wygaśniętych domen które są wolne, i możemy je kupić. Żeby korzystać ze wszystkich opcji wyszukiwania, musimy zarejestrować konto, rejestracja jest całkowicie darmowa. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się do konta, otrzymam dostęp do wyszukiwarki. 

Żeby kupić dobrą domenę, musimy ustawić filtry. Klikamy na przycisk „Filtr” znajdujący się w lewym górnym rogu, oraz ustawiamy:

  • no Fake PRs
  • only with Dmoz Entry
  • only free Domains
  • min Backlinks ustawiamy na 100


Oczywiście, możemy ustawić również inne opcje jak np. ilość znaków w domenie, jej wiek etc.

Po ustawieniu filtra, zobaczymy liste domen spełniających zadane przez nas kryteria. Gdy znajdziesz interesującą Cię domenę, przechodzimy do puntku 2. jakim jest…

2. Sprawdzenie jakości domeny


Do tego celu wykorzystamy stronę MajesticSEO (https://www.majesticseo.com/). Po zarejestrowaniu konta i zalogowaniu się, w polu „Site Explorer:” wpisujemy nazwę wybranej przez nas domeny, oraz klikamy „Explore”. MajesticSEO pokaże nam statystyki domeny:


Przechodzimy teraz do analizy wyników. Pierwszym z czynników na jaki patrzymy, jest ilość referujących domen oraz ilość backlinków. W moim przypadku 979 domen oraz 8518 backlinków. Wynik całkiem przyzwoity, jak na domenę za którą zapłacę 20-30 zł. Ogólnie rzecz biorąć, staramy się aby liczba domen była większa od 100, a backlinków większa od 1000. Następnym krokiem jest analiza wartości backlinków prowadzących do domeny. 

Aby tego dokonać, w MajesticSEO klikamy na „Top Backlinks”. Pokaże nam się tabelka z 5-cioma „najmocniejszymi” backlinkami do naszej strony. Interesująca rzeczą jest kolumna „ACRank” – jest to coś ala PageRank, ale nie Google, tylko MajesticSEO. W moim przypadku mamy pięć razy 5.


Z doświadczenia wiem, że gdy domena ma pięc razy 5, na 99% ma ona PageRank 2+ z miejsca.

Gdy już znajdziemy dobrą domenę, spełniające powyższe lub Twoje kryteria sprawdzamy jej Page Rank w ogólnodostępnych serwisach do tego przeznaczonych (np. page-rank.pl ), przechodzimy do rejestracji.

3. Rejestracja domeny


O tym kroku nie będę się rozpisywać, każdy wie jak to zrobić. Jednak na co chciałem zwrócić uwagę, czasami na GoDaddy (http://www.godaddy.com) możemy kupić domenę używając kuponu za 1$ 🙂

 

Poradnik należy do użytkownika panqnik. Jako, że nie lubie przedruku treści bo uważam, że to strata czasu który można by było przeznaczyć na zarabianie wstawiam całość z moimi drobnymi przeróbkami. Mam nadzieję, że autor się nie pogniewa.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge