3

Jaki jest najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy?

Na postawione w tytule pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Są różne formy oszczędzania oraz inwestowania kapitału tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy, a przede wszystkim nie stracić. Szczególnie osoby, które cenią sobie bezpieczeństwo swoich pieniędzy powinny zainteresować się w pierwszej kolejności lokatami bankowymi.

Polski rynek bankowy w przeciągu 25 lat konsekwentnie uatrakcyjnia swoją ofertę. W tym momencie zamożny konsument jak i ten dopiero budujący swój kapitał, znajdzie szereg korzystnych ofert bankowych. Jest w czym wybierać, a to dobra wiadomość, ponieważ ostra konkurencja zwykle odbija się pozytywnie na portfelu klienta. Jeśli mamy duży kapitał szczególnie dobrą ofertę ma do zaprezentowania Lion’s Bank. Lokata rentierska oprocentowana jest na 5% w skali roku, a minimalny depozyt to 200 tysięcy złotych. Termin zapadalności można wybrać, a wybieramy pomiędzy jednym rokiem a trzema. Jak widać jest to produkt skierowany do osób zamożnych, które posiadają znaczny kapitał, który mogą zaoszczędzić.

Identycznym oprocentowaniem może pochwalić się również Idea Bank. Ten stosunkowo nowy twór bankowy, który przede wszystkim do tej pory oferował atrakcyjne kredyty dla nowych firm, posiada także jedną z najlepszych propozycji dotyczącej lokat. Korzystne oprocentowanie to nie jedyny, prezentowany atut. Warto także zwrócić uwagę, że możemy na ulokować kwotę minimalną, która wynosi tylko tysiąc złotych oraz nie musimy otwierać rachunku osobistego. Idea Bank posiada elastyczną ofertę, która z całą pewnością pomoże zdobyć nowych konsumentów w najbliższych latach. Można mieć tylko nadzieję, że ta wysoko postawiona poprzeczka, będzie z przyrostem klientów nadal utrzymywała się na tym samym poziomie.

Nieco słabszą ofertę prezentuje w tym momencie Getin Bank, ponieważ tylko 4,5% oferuje zysku w skali roku na swojej lokacie. Zaletą jest za to minimalny depozyt, który wynosi 500 złotych oraz zerwania lokaty przed czasem z jednoczesną wypłatą odsetek.

Jak widać warto oszczędzać przy pomocy banków, które potrafią stworzyć ofertę korzystną dla swoich klientów. Z całą pewnością jest to także najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie. Aktualne oferty najlepszych lokat bankowych znajdziesz w tym rankingu.

UWAGA! Wpis, jest wpisem sponsorowanym.

 

3 thoughts on “Jaki jest najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy?

  1. Najlepszym sposobem jest nie wydawanie pieniędzy na coś co nie jest potrzebne, a zamiast tego odkładanie na osobne konto. Później można pomyśleć o jakieś lokacie.

  2. Ktoś mógłby powiedzieć że najlepszym sposobem na oszczędzanie będzie lokata czy konto oszczędnościowe. Pewnie ma rację, tyle że jest to najbezpieczniejsza opcja na oszczędzanie a nie najlepsza. Znacznie lepsze sposoby na zwiększenie naszych oszczędności jest inwestycja tych środków. Obecnie jest szereg produktów w które możemy zainwestować od inwestycji w złoto, w alkohole po pożyczki społecznościowe. Ja przymierzam się aktualnie do tych ostatnich, tyle że póki co zgłębiam temat by nie wyjść na tym do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge