4

Pierwsze zakupy

Pieniążki, które zarabiam z tytułu prowadzenia działalności internetowej staram się zawsze reinwestować czy to w nowe testy, czy w swoją dodatkową edukację, czy jak w tym przypadku w gotowe portale.
Już od dłuższego czasu wyznaję zasadę z książki ” Bogaty ojciec, biedny ojciec „, którą przedstawiałem i na tym blogu. W wielkim skrócie chodzi o to by powiększać swoją listę aktywów oraz pomniejszać listę pasywów. No … z tymi pasywami to nie zawsze mi tak wychodzi, ale o tym później.
Dzisiaj chciałbym Wam przekazać informację, iż do mojego pakietu stron trafił nowy portal, który zakupiłem za pomocą portalu allegro.

wyglad strony suchary.com

Adres portalu: http://suchary.com

Kupno właściwej strony od osoby 3-ciej nie jest takie łatwe.
1. Jednym z ważniejszych czynników na jakie należy zwrócić przy zakupach tego typu jest szeroki trend wizyt i odsłon. W moim przypadku wszystko wyglądało w porządku ( co prawda  trend nie był rosnący, ale cechował się nie najgorszym ruchem bocznym ).
2. Bardzo ważne jest także sprawdzenie domeny pod kątem seo. W tym celu polecam zawsze wykonać następujące operacje:

a) Dokonać analizy portalu za pomocą majesticseo.com,
b) Sprawdzić czy domena jest w indexie Google ( nawet przez komende site: adresstrony.pl ),
c) Sprawdzić historię domeny,
d) Zbadać Page Rank,
e) Dokonać analizy aktualnych pozycji i możliwości ich poprawy oraz rozszerzenia.

Przydatny może się okazać arkusz Excela, w którym umieścimy zebrane przez nas informację, by później chłodnym okiem przyjrzeć się wszystkiemu po raz kolejny.

3. Ważnym krokiem jest także przeanalizowanie strony z nastawieniem na reklamę. Zawsze warto zbadać aktualny CTR ( jeżeli na stronie sa już umieszczone reklamy, które taki wskaźnik monitorują), CPC dla danej tematyki, konkurencję reklam itd. To wszystko bardzo łatwo można prześledzić na stronie Google Adwords w zakładce Narzędzia.
Jeżeli uderzamy w programy partnerskie, należy zastanowić się czy jesteśmy w stanie dotrzeć do odpowiednich reklamodawców, którzy będą generować dla nas satysfakcjonujące zyski.

W przypadku portalu suchary.com, autor aukcji zapewniał, że strona zarabia z Google Adsense od dłuższego czasu. Informację tą potwierdziłem prosząc o dostęp do statystyk z całą dostępną historią.

4. Skrypt. Bądź co bądź jeden z ważniejszych czynników. Musimy zwrócić uwagę na to czy całość posiada takie podstawy jak:

a) SEO URL
b) Mape strony
c) Jakiś panel do zarządzania stroną
d) Możliwość zmian

5. Na sam koniec wypadałoby sprawdzić opinie o sprzedającym, konkurencję ( może ktoś sprzedaje podobny portal za mniejsze pieniążki ) oraz kontakt, który może okazać się kluczowy przy cesji domeny i przenoszeniu wszystkiego do siebie.
Dla firm bardzo często ważnym zagadnieniem jest także to czy sprzedający wystawia faktury bądź jest w stanie podpisać umowę kupna – sprzedaży. Warto o to zadbać gdy to my jesteśmy sprzedającymi.

Czy podałem przepis na kupno dobrej opcji ? Myślę, że w dużej części tak.
Na chwile obecną ze swojego wyboru jestem zadowolony, liczę na to że portal mi się odrobi w ponad rok.

4 thoughts on “Pierwsze zakupy

  1. Tak, też mi się wydawało to takie proste dopóki sam nie chciałem kupić pewnej stronki. Dzięki za dokładną listę i wypunktowania, zapisuję w ulubione, bo z pewnością się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge