2

Pierwszy miesiąc za nami.

Z kilku dniowym opóźnieniem przedstawiam podsumowanie pierwszego miesiąca w drodze do wyznaczonego przez mnie celu. Delikatne opóźnienie, spowodowane wprowadzeniem nowej wersji PHP, przenosinami z serwera na serwer, masą roboty papierkowej w związku z kończącymi się abonamentami za obsługę domen oraz nieszczęsną aktualizacją wordpressa całkowicie zabiły mi harmonogram i wyprowadziły mnie z równowagi.

To podsumowanie już nieco inne niż poprzednie, będzie bazować na rzeczywistych wpływach na moje konto w danym miesiącu, to też nie przedstawia aktualnych zarobków a jedynie te przychody, które przekroczyły próg wypłaty w danych programach partnerskich. Czy sprostałem postawionym sobie wymaganiom ? Jakie perspektywy na niedaleką przyszłość ?
Zapraszam do lektury mojej analizy.

 

Pierwszy miesiąc mimo, że zawsze najbardziej bogaty w samozaparcie jest jednocześnie również okresem najtrudniejszym. Wpływamy na nowe wody, nie wiemy czego mamy się chwytać, ponieważ nic nie jest jeszcze rozkręcone, zapoczątkowane … Osobiście do takich początkowych faz moich start-upów podchodzę z wielkim dystansem i tolerancją na niepowodzenia, myślę bowiem że jest to ważne na drodze do realizacji czegoś wyjątkowego.

Pomimo, że omawiany miesiąc w głównej mierze polegał na rozwiązywaniu problemów wynikłych w ramach eksploatacji aktualnych systemów, znalazłem czas by ogarnąć niektóre sprawy papierkowe, wynegocjować lepsze stawki oraz troszeczkę zarobkowo programować.

Przechodząc do rzeczy, co składało się na zarobek w tym miesiącu?:

– Zlecona wypłata z whitepress za artykuły sponsorowane na tym blogu: 45 zł
– Zlecone  2 wypłaty w seopilot na łączną kwotę: 100,14 zł
– Zlecona zaległa wypłata w gameflow na kwotę: 31,68 zł
– Wypłata z programu AdSense za miesiąc poprzedni: 309,85 zł
– Zlecenia programistyczne: 130 zł

Razem: 616,67

Do wywiązania się z umowy potrzebowałem 1209 zł, tak więc posiadam 592,33 zł straty.
Oczywiście tutaj jest na tyle słabo, ponieważ rzadko który program partnerski wypłaca pieniążki jeszcze tego samego miesiąca po zleceniu wypłaty. Z reguły programy te mają minimum miesiąc na zaksięgowanie dochodu i rozliczenie się z nim.

Następny i każdy kolejny wpis dedykowany analizie miesięcznych dochodów będzie wspierany odpowiednią wizualizacją danych w formie wykresów, który dają często najlepszy pogląd na sytuację.
Zapraszam zatem do obserwowania i dopingowania :).

2 thoughts on “Pierwszy miesiąc za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge