10

Podsumowanie aktywności w marcu

Choć troszkę spóźniony, to jednak jest – najnowsze podsumowanie aktywności w ubiegłym miesiącu.
Marzec w odróżnieniu do stycznia był miesiącem w którym nie działo się wiele na moich stronach. Można śmiało powiedzieć, że strony pracowały czysto w sposób pasywny, gdyż nie poświęciłem im więcej uwagi niż 2-3 godziny. Nie sądźcie jednak, że całkowicie olałem serwisy i nie zamierzam się nimi dalej zajmować. Nic bardziej błędnego. W miesiącu bieżącym zamierzam zainwestować troszeczkę zarobionej gotówki w SEO (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) i tym samym podjąć próbę uratowania pozycji większości fraz, które przez seopilota i słabe linkowanie systematycznie dostają po uszach.

1. AdSense:
a) Zarobek w marcu: 242 zł

W AdSense było o tyle ciekawie, że po raz kolejny po spadku stawek CPC, nastąpił gwałtowny wzrost. Trudno mi powiedzieć jak daleko sięgnie „korekta” stawki w Kwietniu, jednak jeżeli utrzyma się na podobnym poziomie, to może być to dla mnie coś zbawczego :).

Gdybym miał przedstawić zarobki z tego programu od początku założonego celu w interwale dziennym, wyglądały by one następująco:
zarobki-adsense

Przy mniej dokładnej częstotliwości zobrazowania:

zarobki-adsense

Tak więc dzięki poprawie CPC nastąpiło odbicie od dna i powrót do trendu wzrostowego ( mimo że już nie tak dynamicznego ).

2. Inne programy:

Jeżeli chodzi o pozostałe programy partnerskie, w których uczestniczę to nie było tam zbytnich fajerwerków. W seopilocie jest już można powiedzieć stały, nie za wiele zmieniający się zarobek, na whitepress sprzedałem jeden artykuł sponsorowany oraz jeden odrzuciłem, a w programie partnerskim wpadł jeden lead.

3. Podsumowanie
Przez ostatni miesiąc na moich kontach znalazło się:
319 zł zaległej wypłaty z Google AdSense,
50 zł w ramach mojego programu,
14,30 zł za sprzedany artykuł na whitepress,
58 zł z programu seopilot ( reszty środków jeszcze nie wypłacałem ),
Finalnie więc w marcu moje przychody wyniosły 441.30 zł, co po 6 miesiącach daje mi osiągnięcie 4086.94na 15 500 zł do celu.
Zważywszy, że chcąc zrealizować mój cel powinienem co miesiąc odkładać 1209 zł, po tych 6ciu miesiącach musiałbym posiadać 7254 zł zysku, można więc policzyć, że jestem o 3167.06 zł mniej skuteczny niż zakładałem początkowo :(.

Uwaga! Należy pamiętać, że w przedstawionych zestawieniach nie pokazuję poniesionych przez mnie kosztów związanych z realizacją usług, opłatami i sprawami podatkowymi !

10 thoughts on “Podsumowanie aktywności w marcu

  1. Podobnie jak wyżej obiecujące wyniki – cierpliwość popłaca szczególnie kiedy buduje się dochód pasywny. Fajnie, że publikujesz takie zestawienia finansowe raz bo mobilizujesz siebie do działa dwa mobilizujesz również innych 🙂 Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge