7

Podsumowanie aktywności w Styczniu i Lutym

Zimowa sesja egzaminacyjna oraz spora ilość zleceń do realizacji niestety nie pozwoliła mi na napisanie wpisu podsumowującego w lutym. Każdy kto czekał musi mi wybaczyć, ponieważ kilkanaście godzin przed monitorem dziennie nie daje specjalnej motywacji do pisania czegoś więcej niż to co zlecono. Mimo, że na wykonanych zleceniach zarobiłem sporo, niezadowolony jestem z faktu,  że oparłem swoje dochody na bezpośredniej pracy. Nie po to piszę tego bloga by moje dochody były stricte związane z wykonaną pracą… Nie ! Za bardzo cenie pasywną formę bogacenia się :). Analizując dokładnie to wszystko, postanowiłem że pracy tej nie będę wliczał do mojego celu.

W styczniu wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy w programie Google AdSense i zawahania te obserwuję już od dłuższego czasu. Mianowicie są miesiące w których wskaźnik CPC (cost per click) mam na fajnym poziomie, a są miesiące że ten wskaźnik jest w porównaniu do innych miesięcy dość nędzny. Wątpię by to zależało w całości od stawek proponowanych przez reklamodawców czy prowadzonych kompani reklamowych ze względu na to iż te stawki proponowane w AdWords są w miarę stabilne. I tak w styczniu:
– Wskaźnik CPC spadł niemal o połowę wartości,
– Wskaźnik CTR (klikalność w reklamy na 1000 odświetleń) pozostał na podobnym poziomie, +– Liczba odsłon stron nieznacznie się pomniejszyła,

Zważywszy na te zmiany, mój dochód z tego programu też okazał się słabszy i wyniósł: 131,03 zł

W lutym CPC wzrósł o 0,04 zł (+) i mimo tego, że miesiąc był krótszy o 3 dni, zanotowałem wzrost przychodów. Co ciekawe …:
– Wskaźnik CTR był słabszy o 0.01 %,
– Liczba odsłon była mniejsza o 11 %,
– Liczba kliknięć w reklamie była słabsza o 12%,

Zarobek: 135,29 zł
Można więc łatwo wysnuć wnioski o dominującym znaczeniu CPC na wielkość zarobków.
Jeżeli więc chcecie się zdecydować na prowadzenie stron Made for AdSense, zalecam dokładne przestudiowanie stawek CPC w tej niszy.

Jeżeli miałbym przedstawić zarobki z tego programu od początku mojego celu, wyglądały by one mniej więcej tak:

zarobki1

Przy mniej dokładnej częstotliwości zobrazowania, wyraźnie można zauważyć tendencję spadkową, mniej więcej od połowy tego okresu:
zarobki2

Jest to niekorzystne dla mnie zjawisko przełamania linii trendu wzrostowego, które muszę jak najszybciej wyeliminować.

Musicie wiedzieć, że zgromadzone środki co miesiąc staram się reinwestować grając na giełdzie, wpłacając na lokaty o wysokiej stopie zwrotu itd.
W styczniu miała miejsce moja pierwsza operacja sprzedaży papierów wartościowych, które zostały zakupione z pieniążków zarobionych w internecie.
Po trwającej kilka tygodni analizie zdecydowałem się zakupić kilka papierów spółki DUON SA, jak się okazało był to strzał w 10 😉

duon
Ostateczne podsumowanie.
Przez ostatnie 2 miesiące na moich kontach znalazło się:
565 zaległej wypłaty z Google AdSense,
100 zł w ramach mojego programu,
14,30 zł za sprzedany artykuł na whitepress,
313 zł z programu seopilot,
520 zł zysku z obrotu akcjami DUON-a,

Finalnie więc w styczniu i lutym moje przychody wyniosły 1512.30 zł, co po 5 miesiącach daje mi osiągnięcie 3645.64 na 15 500 zł do celu.
Zważywszy, że chcąc zrealizować mój cel powinienem co miesiąc odkładać 1209 zł, po tych 5ciu miesiącach musiałbym posiadać 6045 zł zysku, można więc policzyć, że jestem o 2399.36 mniej skuteczny niż zakładałem początkowo :(.

Uwaga! Należy pamiętać, że w przedstawionych zestawieniach nie pokazuję poniesionych przez mnie kosztów związanych z realizacją usług, opłatami i sprawami podatkowymi !

7 thoughts on “Podsumowanie aktywności w Styczniu i Lutym

  1. Bardzo fajna analiza, dzięki! Też myślę o zarabianiu w AdSense, ale jeszcze muszę sporo się nauczyć na ten temat. Bardzo fajna strona, będę częściej wpadać :).

    • Whitepress to tylko taka forma dorabiania.
      Oczywiście będę próbował odbić się i wrócić do linii trendu w AdSense

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge