0

[Podsumowanie] Od zera do pro pozycjonera

Niektórzy z Was kojarzą mój nick z forum zarabiam.com, gdzie przez ostatni rok (a w praktyce przez kilka początkowych miesięcy) realizowałem swój nowy cel marketingowy. Przyszedł czas rozliczeń za pewien zapomniany, ale dobrze mi się kojarzący okres mojego funkcjonowania i działalności.Od tego się zaczęło:


Zakładam ten temat jako pewien motywator umożliwiający mi oderwanie się od ciągłego echo „Programowania…”; i powrotu do działań, które kiedyś sprawiały mi sporo radości, czyli do marketingu internetowego.

O MNIE:

Dawno, dawno temu namiętnie zajmowałem się pozycjonowaniem, promocją witryn i monetyzacją ruchu, z dość dobrymi efektami ( posiadałem jeden z największych w Polsce serwisów z filmami online, wiele bardzo dużych stron traktujących o grach komputerowych i ponad 80 blogów, portali i innej drobnicy :huh:). W tym czasie zarobiłem blisko 40 000 zł na programie Google AdSense, około 25 000 zł na programach typu cpm i myślę, że dobre kilkadziesiąt tysiaków w innych modelach.

CEL TEGO DZIENNIKA:

Chciałbym podobnie jak [$]vasaki przejść razem z Wami przez cały proces reklamowania świeżo postawionej witryny, w celu jej rozkręcenia i późniejszego zarobku. W odróżnieniu od wspomnianego użytkownika, ja chciałbym przyjąć za wyznacznik nie konkretne pozycje a wygenerowany ruch na stronie. Będę oczywiście przedstawiał poszczególne kroki w procesie pozycjonownia witryny, ale nie będę skupiał się na ruchu referencyjnym z organicznych wyników wyszukiwania Google, Bing itp.

ORGANIZACJA DZIENNIKA:

Nie chciałbym się wypalić już na starcie dlatego wpisy planuje dodawać z odstępami kilku dni. W nich informował Was będę o konkretnych działaniach przez mnie wykonanych, efektach i generalnie wszystkim co by Was mogło zainteresować. Każdy wpis będzie przez mnie podlinkowany pod koniec tego postu, tak aby nie przekopywać n-ty (gdzie n >= 1 i n e N+) raz tego samego.
Ponadto pod koniec wpisu będę starał się umieszczać linki do wykorzystywanych przez mnie materiałów, usług i narzędzi ale także do książek i filmów, które osobiście uważam, że stanowią świetną bazę do poszerzenia naszych umiejętności i do samorozwoju.
W treść wpisu często będę wplatał elementy programowania, zagadki logiczne lub jakieś elementy interaktywne. Zawsze pierwsza osoba, która odpowie na dane pytanie dostanie od mnie ogromnego Reput-a + i otrzyma 10 sekundową pochwałę wzrokową.
Chciałem zaznaczyć, że nie chciałbym budować traficu przy pomocy mediów społecznościowych poprzez spam. Generalnie media te chciałbym wykorzystać wyłącznie do wzbogacenia parametru TRUST RANK promowanej witryny. Ponadto nie posiadam i nie będę wykorzystywał żadnego zaplecza, które może wpłynąć na prezentowane wyniki (wyjątkiem jest jeden blog, który postawiłem jako strone wspierającą w momencie rejestracji domeny, której tyczy się test).

ZAROBKI:
Te będę opierał o dwa systemy:
– Firesub (na subach) – od początku promocji witryny,
– AdKontekst / AdSense – od osiągnięcia ruchu bliskiego 200 uu/dziennie,
– G2A i ich program partnerski – w przypadku osiągnięcia ruchu > 1 000 uu dziennie i jednoczesnej redukcji obciążenia wczytywania strony,
– PopAds – opcjonalnie,

O STRONIE:

 • Domena kupiona 4 mc temu, specjalnie pod $this->cel ( w PHP oraz innych językach programowania, słowo to oznacza odwołanie do danego obiektu, klasy bądź encji używanej w obecnej KLASIE ),
 • Skrypt bazowy stanowi, napisany przez mnie CMS oparty o framework Symfony,
 • Treść na portalu została wygenerowana przy pomocy autorskich robotów (nie jest unikalna),
 • Portal zamierzam wzbogacać o wysoko jakościowe artykuły tematyczne,
 • Wygląd strony dostosowałem do urządzeń mobilnych jak i desktopowych,
 • Zainstalowany system statystyk to Google Analytics Solutions,
 • Domena nigdy nie była linkowana,
 • Domena w swojej nazwie zawiera jedeno ze słów kluczowych, na których będę chciał pośrednio pozycjonować portal,
 • Cały portal będzie linkowany zgodnie ze strategią LONG TAIL (długi ogon),
 • Liczba stron do zaindexowania > 20 000 (w momencie startu dziennika),
 • Nazwa domeny nie zostanie ujawniona.

WYKORZYSTYWANE NARZĘDZIA:
(lista aktualizowana)

CEL:
1. Osiągnąć ruch na poziomie 1 500 uu/dziennie,
2. Zyskać CTR w programie AdSense ~= 2%.

SZYBKA NAWIGACJA:
Podsumowanie 1
Podsumowanie 2
Podsumowanie 3
Podsumowanie 4
Podsumowanie 5
Podsumowanie 6
Podsumowanie 7
Podsumowanie 8

Poradnik – Pro tricki. Optymalizacja strony. Część I.
Poradnik – Pro tricki. Optymalizacja strony. Część II
Poradnik – Pro tricki. Budowa zaplecza I
Pro tricki. Zakładanie emaili

Darmowy program I


Zacząłem ambitnie, ale okazało się, że długo to nie potrwało. Dzisiaj byłem zmuszony do wstępnego (lecz jeszcze nie ostatecznego) podsumowania wydarzenia


Pewnie wielu z Was podobnie do mnie już zapomniało o tym dzienniku /smutny. Zawsze jest to smutne gdy autor prowadzonego dziennika nagle przestaje pisać, bez składania wyjaśnień, bez zapowiedzi i bez fajerwerków lub gwizdów publiczności.

OFFTOPIC:
Około 6 lat temu w sieci istniał pewien blog studenta, który starał się przeżyć na studiach za 50zł/mc. Obserwowałem wpisy tego użytkownika codziennie, z niecierpliwością czekając na kolejne relacje, w których autor napisze co dzisiaj zdecydował się ugotować oraz w jakim budżecie się zmieścił. Jaki był mój smutek gdy nagle po kilkunastu dniach przestał się odzywać. To był pierwszy przypadek, w którym myślałem że autor bloga umarł i to nie tylko wirtualnie.

Dziennik przestałem prowadzić ze względu na porzucenie projektu. Dlaczego porzuciłem projekt? Dostałem kilka bardzo dobrych zleceń, musiałem poświęcić dodatkowy czas na edukację, wyskoczyły mi sprawy osobiste, których nie mogłem odłożyć. I choć przez ostatnie lata muszę sobie przyznać iż nauczyłem się pracowitości (potrafię pracować 18h dziennie, gdy zależy mi na wykonywanym projekcie) to muszę też przyznać, że gdybym kontynuował ten projekt to zepsuł bym sobie zdrowie i pewnie zniszczył zapał, który pozostał we mnie do dnia dzisiejszego. Czy żałuje? Nie, nie ma czego.

Tym razem nie chciałbym obiecywać, że cokolwiek będę kontynuował, czy że będę wrzucał poradniki SEO. W branży zmieniło się przez ten okres tyle iż nie wiem czy byłbym w stanie opublikować cokolwiek sensownego.
Zaglądajcie czasami do mnie, a ja postaram się od czasu do czasu zdać pewną relację 🙂

Cel:
Celem mojego dziennika było stworzenie sieci blogów, które będą mi przynosiły codzienny, pasywny dochód, bez pracy wkładanej w ich rozwój (poza początkowym okresem ich działalności, gdzie buduje się podstawy – zasiewa się kiełki które później owocują).

Wyniki:

Pomimo, że ostatnie prace jakie wykonywałem przy projekcie datowane są /beka na 12.03.2017r to przez ten czas serwisy stale dla mnie pracowały.

Głównymi źródłami zarobku stały się dla mnie AdSense oraz Seopilot.

Zarobki od 27.05.2017r (czyli od poprzedniego podsumowania):

AdSense: 1140,32
SeoPilot: 882

I jak widać, AdSense znowu u mnie górą :D.

Całkowity zarobek:
1140,32 zł + 882 zł + 89.33 zł (z poprzedniego podsumowania) = [b]2 111.65 [/b] zł

Źle jak na okres nieróbstwa?

Polecam:

Osobom, które grają na giełdach krypto, polecam moją aplikację do arbitrażu, o której możecie poczytać TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge
 • dewalt worki do odkurzacza
 • kup teraz na za zł worki do odkurzacza dewalt szt l hit radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki programowi ochrony kupujących