2

Podsumowanie testu SEO #1

Dokładnie 9 marca napisałem post, w którym stawiam sobie cel przetestowania siły odnośników w komentarzach z wtyczką commentluv. Założenia były takie, że znajduje w internecie jakąś listę „kilku” blogów z tą wtyczką ( ze szczególnym naciskiem na blogi dofollow ), postuje dobre, treściwe i tematyczne komentarze, nic nie linkuje i czekam na efekty. Jednym słowem chciałem przetestować takiego ręcznego ScrapeBoxa na dobrych blogach.

Szczerze powiedziawszy od początku byłem sceptycznie nastawiony do testu, ze względu na to iż wiedziałem, że nie wiele się zmieniło jeżeli chodzi o linkowanie z komentarzy blogów.
Niektórzy będą pewnie mi zarzucać, że 100,200 blogów nie wiele ma do testów tej metody, że prawdziwa moc może ukazać się przy 100 000, 200 000 komentarzy. Możliwe, ale …

1. Dobrane przez mnie frazy nie były zbyt wymagające,
2. Starałem się pisać komentarze tematyczne, na nowe wpisy. Zwiększałem w ten sposób szansę na indexację w google (nowe wpisy często czekały jeszcze na indexacje).
W ScrapeBoxie przy dobrej liście otrzymujemy max 4 % zatwierdzonych wpisów, tak więc w praktyce z 100 000 prób uzyskamy może 4 000 komentarzy w miejscach gdzie linków jest tysiące, tutaj szansa była o wiele wiele większa.
3. W przypadku masowego linkowania dostaniemy 98% komentarzy o atrybucie nofollow, w moim podejściu duża większość stanowiły komentarze dofollow.

I tak dalej … I tak dalej …

W efekcie moich działań otrzymałem:
Wg. majesticseo:
Backlinków zewnętrznych: 445
Domen linkujących: 8
                                        W tym niestety tylko 2 domeny były z atrybutem „dofollow”
Trust follow: 3
Wg. adhrefs:
       Referring Pages: 231
Total Backlinks: 233
Referring IPs: 8

Pozycje przedstawiały się następująco:

pozycja-test-1

Przypominam, że domena była nowa, wpisy na blogu publikowane świeżo przed testem seo a frazy były 2-członowe (zielony kolor to fraza 1 członowa).

Całkowite podsumowanie:
Zainwestowany czas w działania: 6 h
Poprawa pozycji: TAK
Zainwestowane środki pieniężne: 0 zł
Czas oczekiwania na wyniki: >1 mc
Rekomendacja autora: Raczej nie polecane działania.

2 thoughts on “Podsumowanie testu SEO #1

  1. Moim zdaniem metodę którą opisałeś warto wykorzystywać ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze komentarze na blogach powiązanych tematycznie z naszym, po drugie trzeba stworzyć swoją listę na prawdę wartościowych. Wtedy jest jakiś tam efekt na pozycjonowanie plus ja widzę też ruch z takich komentarzy, a jeśli są tematycznie powiązane blogi jest to ruch od osób zainteresowanych.
    Andrzej ostatnio opublikował… Pożyczki chwilówki – jak wybrać najlepszą ?My Profile

  2. Jasne. Ja tutaj też nie omówiłem wpływu takich komentarzy na pozyskiwanie nowych użytkowników, ponieważ nie to było celem tego testu.Jak najbardziej regularne postowanie w tematycznie powiązanych serwisach zapewnia ruch, jeżeli tylko piszemy ciekawie i niestandardowo (czyli mamy co powiedzieć na dany temat).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge