3

Świat filmów # Start

Jako, że jestem wielkim fanem dużego ekranu kiedyś zdecydowałem się na otworzenie portalu o tematyce filmów. W erze filmwebu i dużych portali powstałych z rąk korporacji nie miałem większych szans na wybicie się w tej tematyce. Bolało bardzo długo, aż do czasu gdy na polskiej scenie zaczęły się pojawiać serwisy z filmami online.
Spróbowałem i wypaliło. Przez pewien okres czasu byłem współwłaścicielem jednego z większych portali o tej tematyce w tamtych czasach. Statystyki rzędu 17 000 – 25 000 unikalnych użytkowników dziennie robiły wrażenie, jednakże jeszcze wtedy nie wiedziałem jak taki duży ruch spieniężyć.


Po pewnym czasie portal sprzedaliśmy za marne pieniążki, ponieważ koszt utrzymania domen, serwera oraz kont premium był za duży w stosunku do zysków. Nowy właściciel zyskał szansę, której też nie wykorzystał. Serwis upadł …

Ostatnimi czasy dużo rozmyślałem nad reaktywacją projektu.
Argumentowałem sobie to następująco:
– Większość z konkurentów dawno już nie działa na rynku,
– Jest może 10 – 15 portali, które ściągają 80% ruchu z tej tematyki ( silnym graczem jest tutaj cda ),
– Pobawiłbym się znowu w mocny marketing,
– Sprawdziłbym czy uda mi się rozkręcić jakiś projekt ponownie do tych rozmiarów,
– Mam jakąś gotówkę by zainwestować.

Długo mnie nie trzeba było przekonywać.
Zacząłem działać:

1. Przeglądałem dziesiątki propozycji szablonów na stronę, jednakże każdy wydawał mi się taki sam. By portal miał szanse wypalić ( a przynajmniej, żeby miał szanse na lepszy start ) powinien wyróżniać się z tłumu. Finalnie wybrałem jeden do którego jeszcze nie jestem do końca przekonany. Jeżeli wybór się potwierdzi bardzo chętnie Was o tym poinformuje.

2. Zrobiłem sobie listę rzeczy, które po prostu muszą się znaleźć na tego typu portalu. Myślę, że pomoże mi ona zrealizować swój plan w takiej formie jakiej bym chciał.

3. Zacząłem pisać kod ….
Co na chwile obecną idzie mi całkiem sprawnie. Nie chce korzystać z gotowych platform typu wordpress ze względu na ograniczoną możliwość edycji. Mam w planach napisać coś swojego, lekkiego a za razem dobrego …

O dalszych postępach nie zapomnę poinformować :).

P.S. Jeżeli zobaczyliście gdzieś przykład ciekawej templatki w tej tematyce, koniecznie dajcie znać w komentarzu ! 😀 Poszukiwania jeszcze nie zakończone.

3 thoughts on “Świat filmów # Start

 1. Ambitny plan. Gdzie będziesz trzymał serwery? PL czy jakieś Honolulu? Jaki budżet? Może szukasz wspólnika? Mam wiedzę, środki. Zawszę chciałem mieć taki portal, ale nie mogłem znaleźć wspólnika.
  Daj znać jak coś.
  Pozdrawiam

  • Na chwile obecną po akcji z ekino i iitv nie zdecydowałem się na start.
   A szkoda bo większą część skryptu już miałem napisane …

   Napewno nie straciłem czasu, bo przeszlifowałem sobie jeszcze te umiejętności PHP, które posiadam… no ale cóż …

 2. Witam ponownie. Kiedy pisałem pierwszy koment stronka wywaliła błąd i myślałem że się nie opublikował. Co do przypału to czym jest on większy tym zyski są większe.
  Wszystko da się zabezpieczyć żeby nie być powiązanym (serwery za granicą, jakiś menel jako właściciel) 🙂 ]
  Ja z 10 lat handluje w necie i chciałbym pomału się przebranżowić. Znam html/php/seo.
  Szukam osoby która jest w tym bardziej oblatana. Mogę sypnąć groszem na projekty. Jak się współpraca można założyć spółkę po 50% (daje ona zerowe koszty miesięczne).

  Daj znać jak coś biuro (gibon) esagroup.pl

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge