1

Testów SEO czas zacząć

Dzisiaj wychodzę Wam naprzeciw i spróbuje wykorzystać swoją wiedzę na temat SEO i optymalizacji by sprawdzić niektóre teorie oraz sztuczki firm pozycjonujących.
Jako pierwsze pod nóż idą komentarze na wordpressie. Czy mają moc ? Czy opłaca się kupować ScrapeBoxa ? Czy warto spamować na masową skalę ?. Myślę, że na te pytania odpowiedź już znacie.

Ja jednak chciałbym przetestować moc wtyczki commentluv, która umożliwia podlinkowanie (często z atrybutem dofollow) swoich ostatnich wpisów na blogu u kogoś w komentarzu. By taka możliwość zaistniała autor bloga musi oczywiście taką wtyczkę u siebie zainstalować, ale wielu z nich to robi by zdobyć troszkę wartościowych komentarzy ( przecież zawsze można potem ją usunąć wraz z odnośnikami 🙂 ).

W tym celu, pobrałem dowolną listę ( już przez kogoś przygotowaną, bo i po co się męczyć ) tych serwisów. Przejrzałem pierwsze 20 wpisów i poza 2,3 pozycjami serwisy wydają się być w porządku więc podrzucam ten zbiór i wam:
LINK DO PLIKU

Następnie kupiłem domenę ( w moim przypadku com.pl ), postawiłem bloga na wordpressie, dodałem 2 posty o średniej długości ok 3000 zzs, wgrałem wtyczki optymalizujące SEO a następnie zamierzam stopniowo codziennie tą domenę linkować i uzupełniać treścią. Linkowanie odbędzie się tylko i wyłącznie z podanej przez mnie listy na 4-5 fraz średnio-łatwych.

Linkować planuje skończyć po tygodniu, natomiast na rezultaty oczekiwał będę ok 2 mc.
Komentarze będę dodawał ręcznie i na tyle rozbudowane na ile się da w celu większego prawdopodobieństwa pozytywnej moderacji.

O efektach poinformuje wkrótce.

One thought on “Testów SEO czas zacząć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge