3

Zachodniopomorskie – dobra inwestycja

Województwo zachodniopomorskie leży w północno-zachodniej części Polski, przylegając do Morza Bałtyckiego, a na zachodzie granicząc z Niemcami. To z pewnością teren wart zainwestowania – w działki, mieszkania lub domy. Co w nim takiego szczególnego, jakie zalety posiada i które miejsce jest najbardziej warte naszego zainteresowania?

Województwo zachodniopomorskie – zalety

Województwo zachodniopomorskie pełne jest pięknych miast, wspaniałych zabytków, lasów i rzek. Położone jest również nad Morzem Bałtyckim, co czyni z niego świetny teren inwestycyjny – wszak turyści nie tylko z Polski, ale i położonych w pobliżu Niemiec przybywają do polskich miast portowych, szukając odpoczynku i śladów dawnych wieków. Kto pragnie odpocząć na łonie przyrody, tego skuszą parki narodowe (Woliński i Drawieński), a także 7 parków krajobrazowych. Wypoczywać można także nad licznymi rzekami – głównie żeglowną Odrą, którą można przedostać się do Morza Bałtyckiego (co za przygoda!) – oraz jeziorami (między innymi Dąbie, Miedwie, Drawsko, Płoń), których w tym województwie nie brakuje. Najważniejszym zbiornikiem wodnym jest zaś Zalew Szczeciński.

Zaletami jest dogodne położenie, świetna sieć komunikacyjna, bogata historia, a nawet klimat – umiarkowany ciepły i bardzo zdrowy z uwagi na sąsiedztwo morza. Powinny tam wyjechać przede wszystkim osoby, które mają problem z układem oddechowym oraz tarczycą.

Szczecin – stolica województwa

Zachodniopomorskie może się poszczycić wieloma pięknymi miastami – jak Koszalin, czy Świnoujście – ale najważniejszym miastem regionu jest Szczecin, będący jednocześnie stolicą województwa. Miasto zlokalizowane jest nad Odrą oraz jeziorem Dąbie, przy granicy niemieckiej i przy Zalewie Szczecińskim, dzięki któremu z łatwością można się przedostać do Morza Bałtyckiego. To miasto portowe i wielki ośrodek turystyczny, będący jednocześnie 7 pod względem liczby ludności i 3 pod względem wielkości miastem w Polsce. Na jego terenie jest zatem mnóstwo miejsca pod nowe inwestycje – które zresztą systematycznie powstają.

W całym regionie znajdują się tereny godne inwestycji – w Szczecinie jest to szczególnie warte przemyślenia, ponieważ ilość turystów i studentów sprawia, że zawsze znajdzie się ktoś chętny, aby wynająć zakupione przez nas mieszanie, czy to na urlop, czy też na dłuższy okres czasu. Zatem nawet osoby mieszkające na drugim końcu Polski mogą w tym widzieć doskonałą okazję na zarobek, a także zdobycie świetnego miejsca na letnie wycieczki. Szczecin ma świetne połączenia z innymi częściami kraju, a nawet Europy – leży bowiem na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe łączącego Skandynawię, Czechy i Austrię z portami Morza Śródziemnego.

Szukając mieszkania, domu, działki, hali czy lokalu pod wynajem na biuro, albo inną działalność, warto skupić się na najbardziej wartościowych ofertach. Z pewnością województwo zachodniopomorskie warte jest inwestowania w tego typu obiekty – inwestycja zwróci się, a dogodnie zlokalizowana przystań na przyszłość zostanie. Doskonałe oferty można znaleźć na stronie biura nieruchomości w Szczecinie Extra Invest. Oferty dotyczą jednocześnie nie tylko Szczecina, ale i całego regionu.

Wpis sponsorowany.

3 thoughts on “Zachodniopomorskie – dobra inwestycja

  1. Bardzo ciekawa publikacja. Szkoda jednak, że nieszczególnie związana z tematyką, jakże interesującego, bloga.
    Z niecierpliwością czekam na nowy artykuł.

    • Interesujący tekst. Zanim zainwestowałabym w Szczecinie musiałabym tam jednak najpierw pojechać i zobaczyć to miasto. Zachodniopomorskie ma jednak faktycznie wiele zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge