4

Zleciłem blast Xrumer …

Jakiś czas temu zleciłem jednemu użytkownikowi forum PiO blast na profile, które miał wykonać za pomocą znanego programu spamerskiego jakim jest Xrumer. Narzędzie to znane ze swojej mocy, po dziś dzień jest obowiązkową pozycją na liście narzędzi dla agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Nie ma co się oszukiwać, na white seo nie polecimy w top na 5 000 fraz, więc nie wierzcie w bajki i oferty pozycjonowania „white” dużych agencji.

Szczegóły blasta:
– Blast miał być puszczony na przestrzeni 5 dni na 45 000 potwierdzonych profili ( nie mniej niż 5 000 unikalnych domen ).- Nie zlecałem podlinkowania niczego, z zamiarem wyeksperymentowania ile z tych linków zaindexuje się naturalnie,
– Na rezultaty oczekiwałem 2 miesiące,
– W 2-gim miesiącu indexowanie wspierałem odpowiednimi narzędziami ( po 50 domen dziennie ),
– Wiek linkowanej domeny > 3 lat,
– Domena linkowana była na tzw. długi ogon ( kilkaset fraz, różne podstrony ),

Efekty ?
Spadki … Spadki i jeszcze raz spadki …

Na dzień dzisiejszy liczba unikalnych domen w majestic seo (majesticseo.com) wynosi 146, liczba backlinków wzrosła o 162, natomiast nijak nie przełożyło się to na pozycje.
Szczerze powiedziawszy nawet nie chce mi się wstawiać tutaj zrzutów ekranu z panelu monitoringu pozycji, ponieważ wygląda to tragicznie.

Dla testów przeprowadziłem też delikatny eksperyment z profilami na stronach o wysokim wskaźniku Trust Rank.
Profile zakładałem ręcznie a ich ilość oscylowała ~ 50 ( na każdy profil przypadało także około 5 tematycznych postów ). Następnie wszystkie zostały wrzucone do narzędzi indexujących.
Efekt ? Na chwile obecną strona zyskuje na pozycjach.

Wnioski ? Wygląda na to, że Trust Rank coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, warto się nad tym zastanowić przy linkowaniu swoich blogów/stron/portali, bo nie koniecznie możemy zyskać …

4 thoughts on “Zleciłem blast Xrumer …

  1. xrummera to bym zostawił jeśli nie chcemy zrobić sobie krzywdy i wydać kasy na darmo…no i z powyższego widać że lepiej nie stosować takich linków na stronę docelową

  2. Za dawnych czasów to w jeden dzień można było wznieść swoją stronę na wyżyny 😉 Ale dzięki za wpis, bo dzięki temu wiadomo, że trzeba zwracać uwagę na Trust Rank, ech..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge